14.00

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: دولت در صدد است که بیمه های اجتماعی روستاییان و عشایر را افزایش دهد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر علی ربیعی در مراسم معارفه مدیرعامل جدید صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با بیان این مطلب اظهار کرد: دولت یازدهم را باید با برنامه های  رشد اقتصادی ، مهار تورم و خروج از رکود بشناسیم . برنامه مهار تورم و خروج از رکود کلید خورده و به جدیت در دولت پیگیری می شود .
وی افزود: با تدابیر اتخاذ شده از سوی دولت تدبیر و امید توانستیم به همراه کاهش نرخ تورم نیز از رشد اقتصادی منفی رها شویم .
دکترربیعی  به افتتاح مرکز آموزش کفش در مشهد مقدس اشاره و اعلام کرد: در بخش کفش از خانه تا کارخانه فرایندی را به وجود آوردیم تا افرادی که به طور غیر رسمی حضور داشتند هم اکنون به صورت رسمی مشغول به فعالیت در این حرفه شوند به طوری که باعث اشتغالزایی 12 هزار نفر در مشهد شده است .  
وزیرتعاون‌،کارورفاه اجتماعی تاکید کرد: قرار است برندی از ترکیه گرفته شود تا بتوانیم کفش های تولیدی توسط کارگران ایرانی را به بازارهای بین المللی صادر کنیم.
وی  با اعلام این که دولت برنامه های زیادی برای اشتغال در بخش های دوخت پوشاک، ساخت زیورآلات و تولید کفش های چرمی در دست اجرا دارد، خاطرنشان کرد: با راه اندازی آنها میزان فرصت های شغلی طی سال جاری افزایش می یابد.
دکتر ربیعی در ادامه به دیگر اقدامات ارزشمند این دولت در حوزه حمایت های اجتماعی اشاره و اظهار کرد: هدف ما مشمول بیمه کردن  هفت و نیم میلیون نفر در طرح بیمه سلامت است که  تاکنون حدود 5 میلیون نفر دفترچه بیمه سلامت دریافت کرده اند .

وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی از توزیع مرحله دوم سبد امنیت غذایی خبر داد و گفت: در مرحله نخست حدود هفت و نیم میلیون نفر این سبد را دریافت کردند و در مرحله دوم با شناسایی افرادی که کالری مناسب دریافت نمی کنند و دچار سوء تغذیه هستند این تعداد با دو میلیون افزایش به نه و نیم  میلیون نفر رسید .
دکترربیعی هدف از اجرای طرح امنیت غذایی را مبارزه با فقر غذایی اعلام و تاکید کرد: این سیاست بخشی از سیاست های رفاهی دولت یازدهم است.
وی همچنین از رسانه ها خواست در این زمینه دولت را یاری کنند .
وزیرتعاون‌،کارورفاه اجتماعی با بیان این که هم اکنون حدود 40 میلیون نفر تحت پوشش صندوق بیمه تامین اجتماعی هستند، اظهار کرد: بیش از6 میلیون نفر تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری و حدود 6میلیون نفر تحت پوشش صندوقهای بیمه روستایی هستند که در مجموع حدود 50میلیون نفر می شوند.
دکترربیعی از قرار گرفتن همه ایرانیان تحت پوشش بیمه های اجتماعی و درمانی خبر داد و یادآور شد: همه اینها با تلاش دولت یازدهم صورت گرفته است و شعار بیمه برای همه ایرانیان مولود امروز نیست بلکه همواره در شعارهای انتخاباتی  رییس جمهور وجود داشته است که امروز همه یک به یک انجام می شود.
وی با تاکید بر این که سیاست های رفاهی مشخصه دولت یازدهم است و دولت نمی خواهد صورت مسئله را پاک کند بلکه در صدد است که به حل مسایل اجتماعی که برای مردم بسیار رنج آور است، بپردازد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیاست های صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر را ارتقای زندگی مردم در مناطق روستایی و عشایری کشور ذکر کرد و گفت: با تلاش های صورت گرفته طی یک سال گذشته ارزش دفترچه های درمانی روستاییان چهار برابر رشد یافته است.
دکترربیعی ادامه داد: با تسویه بدهی سازمان تامین اجتماعی به داروخانه ها، هم اکنون روستاییان می توانند با دفترچه های درمانی از همه داروخانه ها داروی مورد نیاز خود را تهیه کنند.
وی افزود: دولت در صدد است که بیمه های اجتماعی روستاییان و عشایر را  افزایش دهد.
وزیرتعاون‌،کارورفاه اجتماعی  تاکید کرد: باید در خصوص مشاغل روستایی کار بیشتری انجام شود، هم اکنون قرار است سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور آموزش های خود را برای مشاغل روستایی افزایش دهد.
دکترربیعی  در ادامه با بیان این که در حال حاضر در دو روستا در استانهای کرمانشاه و ایلام تولید قارچ و نان روستایی با بسته بندی در شرایط کاملا بهداشتی راه اندازی شده است، تصریح کرد: متاسفانه آگاهی نسبت به بیمه اجتماعی روستاییان اندک است که باید برای توسعه این نوع بیمه، تبلیغات بیشتری صورت گیرد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این که می توان با همکاری سازمان صدا و سیما به خصوص در شبکه رادیویی و انجام تبلیغات روستاییان و عشایر را نسبت به این موضوع حساس کرد، افزود: هم اکنون پوشش بیمه روستاییان و عشایر در برخی از استانها بسیار اندک است لذا دفاتر کارگزاری ها برای پوشش بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر در استان ها باید فعال تر شوند.
وی گفت: صنایع دستی و صندوق مهر رضا(ع) را باید با بیمه های اجتماعی روستاییان و عشایر پیوند بزنیم.
دکتر ربیعی با اشاره به مقدس بودن اقدامات رفاهی گفت: کار برای مردم همواره منزلت بالایی دارد و موجب رضایتمندی می شود .
به گفته دکتر ربیعی توسعه ای که فقط عده ای اص از مواهب آن برخوردار شوند، قابل قبول نیست، بلکه باید محرومیت و فقر را از چهره اجتماعی بزداییم زیرا مردم استحقاق زندگی در شرایط رفاهی با ارزش تری را دارند.
وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی در پایان این مراسم دکتر محمدرضا رستمی را به عنوان مدیرعامل جدید صندوق بیمه های اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشیر معرفی کرد و از زحمات سیدعباس حسینی سرپرست قبلی صندوق قدردانی کرد.
در ادامه این مراسم دکتر محمدرضا رستمی  مدیرعامل جدید صندوق بیمه های اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با تاکید بر این که باید بیمه اجتماعی روستاییان در مناطق مختلف کشور توسعه یابد، اظهار کرد: صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر باید برنامه پنج ساله داشته باشد که این برنامه متاثر از سیاست های رفاهی خواهد بود.

وی با بیان این که باید از تجارب صندوق تامین اجتماعی بهره بگیریم ، اظهار کرد: اقدامات خوبی در زمینه سرمایه گذاری از سوی صندوق انجام شده هرچند باید به سمت بازارهای اولیه برویم زیرا بازده خوبی دارد.

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA